Valorile termice vor continua să scadă astăzi. Unde se întâmplă

Valorile termice vor continua să scadă astăzi. Unde se întâmplă
Vor fi și condiții de ceață
Valorile termice vor continua să scadă astăzi în regiunile sud-estice. La nivelul întregii ţări se vor situa în marea lor majoritate în jurul celor specifice perioadei.
Înnorările vor fi persistente în zona de nord, centru şi nord-est şi în zonele montane unde va ploua pe arii extinse.
În restul țării cerul va fi temporar noros, iar ploile se vor semnala pe spaţii mai mici.
Sunt posibile şi averse, însoţite de descărcări electrice, în special în sud-est, conform ANM.
În intervale scurte de timp, prin acumulare, pe alocuri se vor înregistra cantităţi de apă însemnate.
Și la munte, vremea va deveni rece, iar la altitudini foarte mari vor fi precipitații mixte.
Vântul va sufla moderat, cu intensificări pe crestele montane, dar temporar şi pe areale mai restrânse şi în restul zonelor, cu precădere în sud-vest, centru şi nord-est.
Vor fi și condiții de ceață.
Temperaturile maxime se vor încadra în general între 14 și 23 de grade, iar cele minime între 4 și 14 grade.
Citește și:
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News










