REALITATEA PLUS, AUDIENȚĂ RCORD ÎN MOMENTUL ÎN CARE EMISIA POSTULUI A FOST OPRITĂ, LA SOLICITAREA CNA

REALITATEA PLUS, AUDIENȚĂ RCORD ÎN MOMENTUL ÎN CARE EMISIA POSTULUI A FOST OPRITĂ, LA SOLICITAREA CNA
Milioane de români s-au uitat la Realitatea Plus joi, la ora 19:00, când emisia postului a fost întreruptă ca urmare a decizie CNA
Realitatea Plus a reușit o performanță fără precedent în momentul în care emisia postului a fost oprită, la solicitarea CNA. Milioane de români au continuat să urmărească emisia postului, dând astfel o lovitură instituției care a încercat să ne cenzureze.
Milioane de români s-au uitat la Realitatea Plus joi, la ora 19:00, când emisia postului a fost întreruptă ca urmare a decizie CNA. Postul TV a reușit astfel recordul de a fi urmărit chiar și când nu a difuzat nimic, dând astfel o lovitură instituției care a încercat să ne cenzureze.
Jos CENZURA! Realitatea PLUS vă mulțumește pentru susținere
Audiența înregistrată la ora 19:00, când Realitatea Plus a fost mult peste celelalte posturi de știri și chiar generaliste. În intervalul orar 19:00-19:10, în care a fost citit textul impus de CNA, audiența Realitatea Plus a fost de 4,2.
Minutul de aur, adică un vârf de audiență de 9,7, s-a înregistrat în timpul emisiuni Culisele Statului Paralel, când Călin Georgescu a fost intervievat de Anca Alexandrescu Milioane de telespectatori au urmărit Realitatea Plus pentru a afla în direct, fără cenzură, cum stau lucrurile.
Citește și:
- 21:57 - ONU critică dur declarațiile lui Trump: „Discursul urii rasiste” poate alimenta intoleranța
- 20:37 - Parlamentul a decis să accepte prezența pe teritoriul României a unor echipamente şi forţe militare americane
- 20:34 - Ion Cristoiu, analiza momentului despre implicarea României în conflictul SUA-Iran: „AUR este marele câștigător al momentului, pentru că vrea pace”
- 20:32 - Anca Alexandrescu: „Nu vreau să expunem România în acest moment”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News











