Actualitate· 1 min citire

Alertă cu bombă, acum, la Primăria Sfântu Gheorghe!

26 aug. 2020, 10:20
Actualizat: 26 aug. 2020, 10:20
Alertă cu bombă, acum, la Primăria Sfântu Gheorghe!

Alertă cu bombă, acum, la Primăria Sfântu Gheorghe!

Articol scris de Realitatea de Covasna

Alerta a fost dată în urmă cu doar câteva minute.

Desfășurare impresionantă de forțe de ordine, chiar acum, în centrul municipiului Sfântu Gheorghe, la sediul Primăriei. Polițiști, jandarmi, medici, pompieri și pirotehniști sunt la fața locului. Totul din cauza unei alerte cu bombă, care a fost anunțată la Primăria Sfântu Gheorghe, miercuri, în jurul prânzului, scrie WE RADIO.

UPDATE ora 14.20

În urma verificărilor efectuate s-a stabilit că apelul a fost  fals iar pachetul nu prezenta o amenințare. 
Forțele participante s-au retras circulația desfășurându-se în condiții normale. În urma cercetărilor polițiștii au identificat persoana care a lăsat pachetul respectiv și a efectuat apelul 112 , un bărbat de 31 de ani, urmând ca față de acesta să se ia măsurile legale.

ȘTIRE INIȚIALĂ: 

Conform primelor informaţii, o persoană care fusese la Biroul de Registratură şi Relaţii cu Publicul al Primăriei a lăsat acolo o geantă despre care a spus că are în interior o bombă. Clădirea Primăriei a fost evacuată, izolată, iar forţele de intervenţie sunt la faţa locului pentru a vedea dacă este o ameninţare reală sau nu. Traficul în zonă este blocat circulația fiind deviată pe o rută alternativă.

Foto: WE RADIO

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate