NICOLAE CIUCĂ: SUNT UN CANDIDAT CU PROFESIE, NU DE PROFESIE. DE CE CIOLACU ȘI-A FĂCUT UN CALCUL GREȘIT

NICOLAE CIUCĂ: SUNT UN CANDIDAT CU PROFESIE, NU DE PROFESIE. DE CE CIOLACU ȘI-A FĂCUT UN CALCUL GREȘIT
Nicolae Ciucă, liderul PNL și candidat la alegerile prezidențiale, a explicat care sunt planurile sale pentru România și a dezvăluit care sunt avantajele sale în cursa pentru Palatul Cotroceni.
Nicolae Ciucă, liderul PNL și candidat la alegerile prezidențiale, a explicat care sunt planurile sale pentru România și a dezvăluit care sunt avantajele sale în cursa pentru Palatul Cotroceni.
Nicolae Ciucă a declarat că, în perioada în care a fost premier, românii din diaspora au trimis în țară suma de 11,3 miliarde de euro, o valoare echivalentă cu suma pe care România a reușit să o absoarbă din fondurile europene.
„Faptul că am o deschidere cu SUA se datorează profesiei mele de militar, toate activitățile conexe de-a lungul carierei, e o formă de respect. Relațiile cu SUA sunt esențiale pentru țara noastră”, a pus Nicolae Ciucă, la un post TV.
Liberalul a afirmat că se bucură de sprijinul PNL și al primarilor pentru a continua implementarea proiectelor promovate de liberali.
„E foarte posibil să avem un nou PSD care să intre în opoziție. Vom face un guvern cu celelalte partide de dreapta”, a spus liderul PNL.
„Mihai Tudose vrea la guvern. Victor Ponta vrea și PSD, și Guvernul. Doar că românii văd, simt și au intuiție”, a adăugat acesta.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 11:39 - Liderii coaliției, convocați de președintele Nicușor Dan la Cotroceni. Scaunul lui Ilie Bolojan se clatină - SURSE
- 08:21 - Câştigătorul alegerilor din Ungaria a vorbit cu Kelemen Hunor. ”Am convenit să continuăm discuţiile, faţă în faţă, la Budapesta”
- 21:51 - Soarta Guvernului urmează să fie hotărâtă luna aceasta. PSD va decide dacă rupe sau nu coaliția
- 21:43 - Donald Trump, prima reacție după blocada SUA în Ormuz: ”Nu putem lăsa o țară să șantajeze sau să stoarcă bani de la lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News











