Lady & The Tramps, spectacol caritabil pentru copiii cu diabet din Oradea

Lady & The Tramps, spectacol caritabil pentru copiii cu diabet din Oradea
Artista revine pe scenă după o pauză de mai bine de un an, timp în care s-a refăcut după o boală necruțătoare pe care însă a reușit să o învingă, după cum spune ea, „prin credință și cu sprijinul necondiționat al familiei, colegilor și prietenilor” care nu i-au dat voie să renunțe.
Înainte de concertul „Sentimental Journey” pe care îl va susține în data de 15 noiembrie la Biserica Unitariană din Sfântu Gheorghe alături de Orchestra „Castelanii” a Filarmonicii Brașov, vinerea aceasta, împreună cu formația din care face parte, „Lady & The Tramps”, profesoara și solista Opra Monica va susține în premieră la Oradea un cafe-concert de excepție în beneficiul copiilor cu diabet din Bihor.
Artista revine pe scenă după o pauză de mai bine de un an, timp în care s-a refăcut după o boală necruțătoare pe care însă a reușit să o învingă, după cum spune ea, „prin credință și cu sprijinul necondiționat al familiei, colegilor și prietenilor” care nu i-au dat voie să renunțe.
„Mergem oriunde suntem chemați de cei care au nevoie de noi pentru evenimente cu stil. Va fi un concert caritabil pentru copiii bolnavi de diabet, s-a făcut o mare reclamă acolo, vin o groază de oameni care ajută, care susțin această cauză, iar noi o să cântăm exact în stilul nostru, pentru că ei și-au dorit să aibă acest stil de muzică. La vie on bleu, pentru că bleu este culoarea celor care susțin această cauză. Noi cântăm ce știm mai bine: muzică românească, maghiară, franțuzească, spaniolă, gipsy, swing, jazz, fado... asta reprezintă Lady & The Tramps, iar banii vor fi în totalitate redirecționați către o fundație care se ocupă de copiii bolnavi”, ne-a spus artista.
Spectacolul caritabil „La VIE En BLEU” va avea loc vineri, 8 noiembrie, de la ora 19:00, iar încasările serii vor fi alocate ediției de anul viitor a Taberei pentru copii cu diabet organizată de Lions Club Oradea „22”.
Biletele se găsesc pe www.iabilet.ro. Informații suplimentare la numerele de telefon: 0744-574982 sau 0745-307770.
Citește și:
- 21:51 - Robert De Niro lansează un atac dur la adresa lui Donald Trump și îndeamnă la proteste: „America trebuie apărată”
- 20:49 - Copil de 11 ani din județul Sibiu, implicat într-un accident după ce a pornit mașina familiei. Mama sa a fost rănită
- 19:53 - Bill Gates recunoaște legături controversate cu două femei rusoaice, dar neagă ilegalități legate de Epstein
- 19:13 - Bărbat găsit decedat pe terasa unui bloc din Reșița. Poliția a demarat o anchetă
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News
_a3e751f258.webp)










