Advertising
Incident la un meci de fotbal. Fanii "U" Cluj nu au fost lăsați cu steagul României pe stadionul celor de la Sepsi Sfântul Gheorghe
26 feb. 2024, 12:23

Incident la un meci de fotbal. Fanii "U" Cluj nu au fost lăsați cu steagul României pe stadionul celor de la Sepsi Sfântul Gheorghe
Pe steag scria ”Transilvania este pământ românesc!”
Fanii echipei de fotbal U Cluj nu au fost lăsați să intre cu tricolorul pe stadionul echipei Sepsi Sfântul Gheorghe din cauza mesajului scris pe steag.
Fanii U Cluj nu au fost lăsați să introducă un steag cu tricolorul la meciul de duminică, 25 februarie, cu Sepsi Sfântu Gheorghe.
Pe steag scria ”Transilvania este pământ românesc!”, lucru care nu a fost pe placul oficialilor de la Sepsi. Astfel de gesturi numai agită spiritele, nefiind necesare de fapt. Mesajul de pe steag este cât se poate de real, pentru că Transilvania este pământ românesc, scrie stiridelucj.ro
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News


























