Amplă acțiune a IPJ, IJJ Covasna, Poliția Locală și Electrica, la Sfântu Gheorghe
2 dec. 2019, 19:26
Actualizat: 2 dec. 2019, 19:26

Amplă acțiune a IPJ, IJJ Covasna, Poliția Locală și Electrica, la Sfântu Gheorghe
Articol scris de Scris de Ardeleanu Ioana
Potrivit IPJ Covasna, în urma acțiunii au fost aplicate 87 de sancțiuni contravenționale cu o valoare cumulată de 57.700 de lei.
În ultimele zile oamenii legii au organizat acțiuni având ca obiectiv asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică pe raza municipiului Sfântu Gheorghe.
Joi, între orele 14:00 – 18:00, la nivelul municipiului și comunelor arondate, a fost desfășurată o acțiune preventivă la care au participat 64 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Covasna, 10 jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean (IJJ) Covasna, 4 polițiști locali și 6 lucrători din cadrul Electrica.
Potrivit IPJ Covasna, în urma acțiunii au fost aplicate 87 de sancțiuni contravenționale cu o valoare cumulată de 57.700 de lei.
Citește și:
- 21:51 - Robert De Niro lansează un atac dur la adresa lui Donald Trump și îndeamnă la proteste: „America trebuie apărată”
- 20:49 - Copil de 11 ani din județul Sibiu, implicat într-un accident după ce a pornit mașina familiei. Mama sa a fost rănită
- 19:53 - Bill Gates recunoaște legături controversate cu două femei rusoaice, dar neagă ilegalități legate de Epstein
- 19:13 - Bărbat găsit decedat pe terasa unui bloc din Reșița. Poliția a demarat o anchetă
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News
_a3e751f258.webp)










