Mâna lui Cristiano Bergodi a început să se vadă la Sepsi, care s-a impus pe terenul ultimei clasate, Academica Clinceni, 2-0, scrie Digisport.

Meciul a început cu dominarea celor de la Sepsi, care părea să fie una sterilă. Gazdele nu au amenințat poarta adversă, iar prima repriză se îndreptate către un rezultat de egalitate.

Totuși, Ashkovski a reușit o fază bună în dreapta, în urma căreia mingea a ajuns la Adrian Păun, care a deschis scorul cu un șut puternic din careu.

Oaspeții nu și-au revenit nici după odihnă, în ciuda unor schimbări efectuate de Ionuț Chirilă.

Dominarea teritorială a celor de la Sepsi a continuat, care au fost și mai agresivi în pressing în partea a doua.

Desprinderea a venit la jumătatea reprizei, când acelați Ashkovski a reușit o pătrundere în care, faza fiind finalizată cu brio de Marius Ștefănescu.

Oaspeții mai puteau marca, dar au tratat cu nonșalanță contraatacurile avute, iar meciul s-a terminat cu avantajul luat din minutul 66, 2-0.

Rezumatul video al meciului, AICI

Articolul precedentLudovic Orban iese la atac: se construiește „monstruoasa coaliție” pentru viitorul lui Iohannis – Culisele statului paralel, duminică, ora 21:00
Articolul următorCulisele Statului Paralel | Călin Georgescu: Da, voi candida la alegerile prezidențiale din 2024