Sepsi OSK continuă forma slabă: înfrângere acasă cu Gaz Metan Mediaş

Sepsi OSK continuă forma slabă: înfrângere acasă cu Gaz Metan Mediaş
Sepsi OSK şi Gaz Metan Mediaş s-au întâlnit duminică pe Stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe în etapa a 16-a din Liga 1 de fotbal.
Sepsi OSK şi Gaz Metan Mediaş s-au întâlnit duminică pe Stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe în etapa a 16-a din Liga 1 de fotbal.
Sepsi avea nevoie de victorie pentru a mai reduce diferenţa faţă de locurile de play-off, în timp ce Gaz Metan se afla pe locul 6, pe care spera sa-l păstreze şi după acest meci.Meciul a fost unul spectaculos, cu ocazii la ambele porți. După ce Gaz Metan a avut primele ratări, în minutele 6 și 18 prin Ely Fernandes, Sepsi a replicat prin Carnat, în minutul 39, al cărui șut a fost respins în corner.În minutul 83, Darius Olaru a marcat singurul gol al partidei. Șutul lui Ely Fernandes a fost respins în față de portar, iar Olaru a împins mingea în poartă, din 6 metri.După această victorie, Gaz Metan acumulează 26 de puncte, fiind pe locul 6, ultimul care duce în play-off. Sepsi se află pe locul 11, cu 16 puncte, şi din ce în ce mai departe de îndeplinirea obiectivului de la începutul sezonului.
Citește și:
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 18:18 - Românii protestează pașnic, miercuri, în fața sediului CNA. Oamenii sunt revoltați de decizia de suspendare a licenței realitatea Plus
- 16:41 - Situație critică pentru Mircea Lucescu: medicii au descoperit AVC-uri și trombembolism pulmonar
- 13:56 - Mircea Lucescu ar putea fi conectat la o inimă artificială: medicii decid dacă îl OPEREAZĂ astăzi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News











