Advertising
Dan Dungaciu: Desecretizarea dosarelor, un joc politic

Dan Dungaciu/ Facebook
Scris deRealitatea de Covasna
Publicat2 mai 2026, 21:28
SursăRealitatea PLUS
Dan Dungaciu, prim-vicepreședintele AUR, crede că desecretizarea dosarelor diplomatice din anii '90, anunțată de Oana Țoiu, face parte dintr-un joc politic înainte de moțiunea pentru demiterea lui Ilie Bolojan. Într-o intervenți, în exclusivitate la REALITATEA PLUS, omul numărul 2 din AUR a declarat că scopul suveraniștilor sunt alegerile anticipate.
Citește și
- 21:53Dan Dungaciu, mesaj tranșant în prima ediție „Miza Zilei”, cu Ana Maria Păcuraru: AUR nu votează niciun guvern din care nu face parte
- 21:23Ana Maria Păcuraru, debut în forță cu noua emisiune Miza Zilei: România nu are o problemă de guvern. România are o problemă de identitate
- 21:19Dan Dungaciu, declarații bombă: ”Toate coalițiile se vor regândi, toată politica se va redesena și Nicușor Dan nu va fi foarte fericit”
- 21:14Lazarus, atac devastator: „S-a întrunit Parlamentul. Credeți că pentru guvern!?... minciuni și găinării”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News

























