Advertising
Călin Georgescu, după ieșirea de la instanță: „Justiția ține de conștiință. Întoarceți-vă la Dumnezeu”

Călin Georgescu, după ieșirea de la instanță: „Justiția ține de conștiință. Întoarceți-vă la Dumnezeu”
Scris deRealitatea de Covasna
Publicat17 mar. 2026, 09:26
Sursărealitatea.net
Este zi decisivă pentru Călin Georgescu, care a ajuns în această dimineață la Judecătoria Sectorului 1 pentru începerea judecății pe fond în primul dosar în care este plasat sub control judiciar. Susținut de zeci de oameni, Georgescu și avocatul său au făcut primele declarații după termen, subliniind necesitatea clarificării opiniilor judecătorilor, dar și rolul moral al justiției în societate.
Citește și
- 22:02Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
- 22:00Anca Alexandrescu: „Ne aflăm în fața alegerii între a fi Sorin Grindeanu prim-ministru sau Siegfried Mureșan. Cum alegeți dintre două rele?”
- 19:53S-a terminat întâlnirea de la Cotroceni, dar fără niciun rezultat. Partidele nu au ajuns la o înțelegere
- 17:46Cine este premierul propus de Ilie Bolojan și ce legături secrete are cu Berlinul
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News

























