Advertising
Prețurile la pompă continuă să crească: motorina a depășit 11 lei pe litru. 18 scumpiri consecutive în mai puțin de o lună

Creșterea prețurilor carburanților a depășit cele mai pesimiste estimări
Scris deEmanuel Focșan
Publicat31 mar. 2026, 09:46
SursăRealitatea Financiara
Acciza va fi redusă doar la motorină. Este varianta acceptată de Guvernul Bolojan. Românii care au mașini pe benzină, însă, vor fi nevoiți să plătească sume uriașe în continuare. De cealaltă parte, Nicușor Dan speră ca până joi Coaliția să vină cu o măsură concretă, conform Realitatea PLUS. Luna martie a consemnat un dublu record negativ: cele mai numeroase scumpiri consecutive ale carburanților și cea mai mare diferență de preț între prima și ultima zi a lunii.
Citește și
- 14:08Sfârșitul unui model controversat în salubritatea din Sectorul 1: robinetul banilor publici s-a închis pentru Romprest
- 11:52Daniel Udrescu: Bolojan a introdus tripla taxare a românilor, inflație, impozitarea și majorarea taxelor
- 08:47Analiştii avertizează că şocul petrolier este departe de final, în ciuda acordului dintre SUA şi Iran
- 10:59FOREN 2026: Transelectrica accelerează tranziția energetică. Virgiliu Ivan: „Am pus în funcțiune 1.000 MW într-o singură lună”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News

























