VIDEO Explozie în Șantierul Naval Midia. Trei răniți

VIDEO Explozie în Șantierul Naval Midia. Trei răniți
O explozie a avut loc vineri dimineața pe o navă sub pavilion Siera Leone, aflată la reparații în Șantierul Naval Midia. Explozia nu a fost urmată de incendiu dar trei oameni au fost răniți
O explozie a avut loc vineri dimineața pe o navă sub pavilion Siera Leone, aflată la reparații în Șantierul Naval Midia. Explozia nu a fost urmată de incendiu dar trei oameni au fost răniți.
Intervin pompierii de la Stația Midia, Detașamentul Port și Detașamentul Palas cu trei autospeciale de stingere, descarcerarea, autoscara, echipaje SMURD si SAJ.
Explozia s-a produs în urma acumularii de gaze în timpul efectuării unor reparații la un motor termic al navei.
Trei muncitori au fost răniți. doi cu arsuri la nivelul fetei și al treilea este evaluat medical de un echipaj de ambulanță.Doar o persoană, un muncitor român, a fost transportat la spital.
În șantierul naval Midia au ajuns și inspectorii de la ITM și alte autorități care vor cerceta nava pentru a stabili cu exactitate ce s-a întâmplat.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News














