Advertising
Populația României este în scădere și va mai pierde 3 milioane de oameni în următorii 30 de ani - Statistici dramatice

Populația României este în scădere și va mai pierde 3 milioane de oameni în următorii 30 de ani - Statistici dramatice
Scris de Realitatea de Covasna Publicat: 26 sept. 2022, 07:55
Populaţia României va pierde 3 milioane de locuitori în mai puțin de 30 de ani. Asta arată datele celui mai recent studiu al ONU. Sondajul plasează țara noastră pe locul 11 într-un clasament global al declinului populaţiei. Doar anul trecut, România a pierdut 160.000 de locuitori.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:01Trump și Macron, discuții cruciale la G7. Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
- 15:29În culisele Summitului G7: Ana-Maria Păcuraru transmite exclusiv pentru REALITATEA PLUS
- 15:07Transmisiuni speciale de la Summitul G7: Ana-Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News

























