Advertising
Pacient mort la Urgențe, doi medici de la Spitalul Județean din Sfântu Gheorghe, trimiși în judecată

Pacient mort la Urgențe, doi medici de la Spitalul Județean din Sfântu Gheorghe, trimiși în judecată
Scris de Realitatea de Covasna Publicat: 19 mar. 2026, 14:30
Doi medici de la Spitalul Județean din Sfântu Gheorghe au fost trimiși în judecată, fiind acuzați de fapte extrem de grave. Potrivit procurorilor, cei doi sunt cercetați pentru ucidere din culpă, după moartea unui pacient care ar fi rămas în Unitatea de Primiri Urgențe fără să fie consultat și diagnosticat.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:21Caz cutremurător în Italia: mamă și fiică româncă, găsite moarte într-un apartament din Torino
- 11:05Subiecte la Evaluarea Națională 2026: elevii ar fi avut texte literare și cerință de rezumat la română
- 10:25Călătorie de coșmar spre Varna și Istanbul: trenul plecat din București a mers 115 kilometri în șase ore. Locomotiva a luat foc
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News


























