Advertising
Încă o persoană diagnosticată cu COVID-19 în Sfântu Gheorghe. Bilanțul în județul Covasna a ajuns la 7

Încă o persoană diagnosticată cu COVID-19 în Sfântu Gheorghe. Bilanțul în județul Covasna a ajuns la 7
Scris de Ardeleanu Ioana Publicat: 21 mar. 2020, 10:04
Începând de vineri, mașinile Poliției Locale Sfântu Gheorghe circulă pe străzile din oraș difuzând, bilingv, în limbile omână și maghiară, mesajul: „Atențiune! Pentru siguranța dumneavoastră, și pentru prevenirea răspândirii noului coronavirus, autoritățile vă recomandă să nu ieșiți din locuințe decât pentru situații urgente. Persoanele în vârstă sunt cele mai vulnerabile. Vă rugăm, stați acasă! Spălați-vă des pe mâini cu apă și săpun și evitați contactul cu alte persoane”
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:28CCR a respins sesizarea lui Nicușor Dan privind legea cotelor pentru ursul brun. Dublarea numărului de exemplare care pot fi extrase, liberă
- 12:34Predoiu, reacție după tensiunile din PNL: „Nu voi contesta o eventuală excludere”
- 12:29EASA avertizează companiile aeriene să evite spațiul aerian din Iran, Irak și Liban
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News


























