A fost spectacol total pe „Arena Lupilor” din Ploiești, în prima etapă din grupele Cupei României. Petrolul – Sepsi s-a terminat 1-3, după ce gazdele au condus, scrie DigiSport.

După nici două minute de la primul fluier, Petrolul a avut o ocazie mare, când Măzărache a ratat singur cu portarul.

Sepsi a dat replica prin șutul lui Rondon, însă trupa lui Nae Constantin a mai ratat o dată prin Țicu și Grozav, în aceeași fază. Achahbar l-a pus la încercare pe portarul Petrolului, cu un șut de la distanță, dar nu l-a putut învinge.

Ultima ocazie a primei reprize le-a aparținut „lupilor”, când Bratu și-a încercat norocul din lovitură liberă.

Repriza a doua a fost mai dinamică, iar Petrolul a deschis scorul în minutul 48, prin Grozav. Doar 3 minute s-au bucurat gazdele, pentru că Rondon a egalat.

Petrolul nu s-a lăsat intimidată și a ratat de două ori în aceeași fază, prin Meijers și Dumitriu. După o oră de joc, ploieștenii au avut o șansă mare prin același Grozav.

În cele din urmă, cei care au înscris au fost covăsnenii, prin lovitura de cap a lui Ninaj.

După șutul lui Jair, care nu a nimerit poarta, a intrat și Budescu, revenit după accidentarea din aprilie, iar acesta și-a pus imediat amprenta pe joc. A centrat bine pentru Ivanovski, care l-a făcut pe Began să scoată de lângă bară.

În cele din urmă, Safranko a închis tabela și a marcat pentru 3-1.

Articolul precedentUn apel pentru montarea de panouri fotovoltaice de către instituțiile publice ar putea fi lansat la sfârșitul acestui an
Articolul următorA fost lansat apelul de proiecte pentru cabinete de planificare familială