Advertising
Ilie Bolojan, contract cu bani din SAFE pentru Digi România, dupa seria de interviuri: aproape 200 de milioane de euro de la Guvern

Ilie Bolojan
Scris deRealitatea de Covasna
Publicat3 iun. 2026, 08:05
Sursărealitatea.net
Guvernul Bolojan a anunțat că încheie un contract de aproape 200 de milioane de euro cu Digi România, în cadrul programului SAFE! Până acum, DIGI a fost televiziunea de casă a premierului. În loc să organizeze conferințe de presă, Ilie Bolojan a preferat în mai multe rânduri să facă anunțuri importante pentru țară la DIGI FM și DIGI 24. Realitatea PLUS a cerut un punct de vedere de la Ilie Bolojan, însă nu am primit un răspuns până la această oră.
Citește și
- 16:40Cătălin Predoiu a demisionat din funcția de conducere în PNL. Ședință tensionată a liderilor liberali - SURSE
- 15:27Trump a făcut spectacol la G7: „Eu sunt șeful”. Reacția liderilor prezenți
- 15:23Acord istoric secret între SUA și Iran: Teheranul renunță definitiv la arma nucleară în schimbul unui ajutor de 300 de miliarde de dolari
- 15:20SURSE. Cum arată componența guvernului lui Adrian Veștea
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News

























