Advertising
Semnal de alarmă al economiștilor: Guvernul se folosește de inflație pentru a acoperi deficitul

Semnal de alarmă al economiștilor: Guvernul se folosește de inflație pentru a acoperi deficitul
Scris de Realitatea de Covasna Publicat: 9 nov. 2025, 21:07
În plină criză, economiștii sunt de părere că Guvernele "iubesc" inflația
Citește și
- 07:32Eşec la prima licitaţie pentru şantierul naval Mangalia. Nu s-a înscris niciun investitor
- 10:46Daniel Udrescu: Cum te lasă inflația fără bani în timp ce statul câștigă pe seama ta
- 22:04Incident tehnic la depozitul de zgură și cenușă Valea Căprișoarei. A fost descoperită o tasare de 50 de metri, iar autoritățile monitorizează situația
- 16:40Motivul pentru care patronii ajunși în pragul falimentului se tem să mai concedieze angajați
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News


























