Advertising
Romprest a pierdut procesul cu Primăria sectorului 1 pentru contractul de milioane de euro

Romprest
Scris deRealitatea de Covasna
Publicat8 mai 2026, 22:24
Sursărealitatea.net
O nouă înfrângere în instanță pentru compania de salubritate Romprest, aflată în conflict deschis cu Primăria Sectorului 1. Magistrații de la Tribunalul București au respins solicitarea companiei de a bloca decizia Consiliului Local de încetare a contractului de salubrizare. Realitatea Plus a solicitat un punct de vedere operatorului, dar până la difuzarea știrii nu a primit nicio reacție.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 10:02România așteaptă răspunsuri de la Kiev după drona autodetonată în Portul Constanța: termenul expiră astăzi
- 09:42Doi români, expulzați din Elveția după o fraudă de sute de mii de franci: schema „accidentelor de muncă”
- 08:20O femeie din Anglia și-a recuperat datoria de 7.000 de lire cu ajutorul unui „avocat AI”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News

























