Advertising
Bărbat din Vâlcele, reținut pentru 24 de ore de polițiștii covăsneni
10 ian. 2019, 08:58

hot
Articol scris de Scris de Ardeleanu Ioana
Polițiștii din localitatea Vâlcele au fost sesizați să intervină, în data de 5 ianuarie, pe raza comunei întrucât între mai multe persoane se iscase un scandal.
Ajunși la fața locului, oamenii legii au identificat mai mulți indivizi, care își adresau reciproc injurii. După aplanarea conflictului, în urma verificărilor s-a stabilit că, pe fondul consumului de alcool, un bărbat de 28 de ani ar fi provocat conflictul în urma căruia au rezultat pagube materiale, fiind distruse ușile a trei locuințe din zonă.În urma cercetărilor efectuate și a probatoriului administrat în cauză, polițiștii au dispus măsura reținerii pentru 24 de ore. Cercetările sunt continuate pentru săvârșirea infracțiunilor de amenințare, violare de domiciliu și distrugere, pentru a se stabili cu exactitate situația de fapt.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:46 - Autoritățile ucrainene se pregătesc pentru încă doi-trei ani de război. Kievul respinge informațiile și vorbește despre „dezinformare”
- 14:26 - Președinții Tribunalelor din țară acuză o „demonizare” a magistraților și critică dur noua lege a salarizării
- 13:37 - Țigările electronice și vape-urile, mai aproape de interdicție în spațiile publice. Proiectul a trecut de Senat
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Covasna și pe Google News














