Rapid Bucureşti a ratat o nouă victorie în Liga 1, în deplasare, contra celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe. Giuleştenii au fost egalaţi de la 2-0 şi meciul s-a terminat în final 2-2, scrie Realitatea Sportivă

Golurile partidei din Covasna au fost reuşite de către Petre Goge, în minutul 3, Alami, în minutul 10, respectiv Kevin Luckassen, în minutele 28 şi 43.

Cei de la Sepsi au avut ocaziile mai importante în repriza a doua, având în vedere că giuleştenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 61, după ce Alami a văzut al doilea cartonaş galben.

În urma acestui rezultat, Rapid a urcat pe locul 5 în Liga 1, unde a acumulat 18 puncte acum. De partea cealaltă, cei de la Sepsi Sfântu Gheorghe au rămas pe locul 12 în Liga 1, cu 10 puncte acumulate din 11 etape disputate.

Articolul precedentCulisele statului paralel – Ludovic Orban, dezvăluiri incendiare: de ce l-a protejat pe Klaus Iohannis – duminică, ora 21:00
Articolul următorCOVID-19. Peste 8.500 de cazuri noi de SARS-COV-2 în ultimele 24 de ore! Situația în fiecare județ