Sepsi OSK a pierdut cu 1-0 meciul jucat în deplasare luni seară cu CS Universitatea Craiova.

Sepsi OSK s-a deplasat la Craiova pentru meciul din etapa a 7-a din play-off-ul Ligii 1 de fotbal. Echipa lui Neagoe spera la prima victorie în această fază a competiţiei, formaţia din Sfântu Gheorghe având un singur punct şi un singur gol marcat în primele 6 etape din play-off.

Gazdele au dominat însă clar partida şi şi-au creat cele mai mari ocazii de gol, câştigând printr-o execuţie superbă a lui Cicâldău în repriza a doua.

Sepsi rămâne astfel fără gol marcat în ultimele 580 de minute în Liga 1, ultimul gol marcat fiind reuşita lui Vaşvari din înfrângerea 1-3 la CFR Cluj.

Pentru Sepsi urmează o nouă deplasare, pe 4 mai, la Viitorul Constanţa.

Articolul precedentA început sezonul lucrărilor pe străzile şi trotuarele din Sfântu Gheorghe