Sepsi n-a avut milă de FC Argeș și a spulberat-o cu 5-0 în deplasare, în meciul în care piteștenii au marcat 50 de ani de la victoria cu Real Madrid, scrie DigiSport.

Covăsnenii au avut prima ocazie în minutul 7, când Safranko a fost blocat în ultimul moment. Apoi covăsnenii au primit două penalty-uri în interval de 8 minute. Cosmin Matei le-a transformat pe ambele, cu șuturi în colșuri opuse. Rondon a avut ultima ocazie a primei reprize, iar în partea secundă a existat o singură echipă pe teren, Sepsi.

Mai întâi, Straton a respins spectaculos lovitura de cap a lui Păun, iar Rondon a făcut 3-0 în minutul 52. Singura ocazie a argeșenilor a avut loc în minutul 63, când puștiul de 15 ani Pârvu și apoi Garita nu l-au putut învinge pe portar. Safranko a înscris pentru 4-0 în minutul 68, iar după o altă ocazie a lui Păun, Tudorie a stabilit scorul final în minutul 89, 5-0.