Partida dintre Rapid și Sepsi, de pe stadionul Giulești, s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, în etapa a opta din play-off-ul SuperLigii.

În clasamentul din play-off, Rapid ocupă a cincea poziție , cu 35 de puncte, la o lungime în urma celor de la Universitatea Craiova, în timp ce Sepsi este ultima clasată, cu 26 de puncte.

În prima repriză, covăsnenii au controlat jocul și au pus pericol la poarta giuleștenilor. Moldovan a avut o intervenție bună la șutul lui Ștefănescu din interiorul careului. Apoi, Matei l-a găsit pe același Ștefănescu cu o pasă superbă, acesta a șutat, însă Junior Morais a respins foarte bine.

Singurul șut la poartă al Rapidului a fost în minutul 38, când Junior Morais a trimis din afara careului. Pe finalul primei reprize, Rondon a trimis cu capul pe lângă poartă.

În repriza secundă, giuleștenii au pus presiune la poarta adversă, iar Sefer a trimis periculos din lovitură liberă. Aceași Sefer putea deschide scorul în minutul 50, cu un șut de la marginea careului.

Pănoiu a irosit și el câteva șanse importante de gol. Mai întâi, în minutul 69, a trimis puțin pe lângă poartă. Mai apoi, l-a pus la treabă pe Niczuly, cu două șuturi puternice.

Safranko a irosit o ocazie importantă în minutul 68, când a trimis pe lângă poartă. Pe final, Luckassen a irosit și el o șansă importantă de gol.

Articolul precedentNoaptea muzeelor 2023 – sâmbătă, 13 mai. Record de evenimente în 82 de localităţi din România- VEZI PROGRAMUL
Articolul următorDosarul Tomata Otrăvită. Traficanții de chimicale au vândut otravă la fermieri din toată țara