După ce a eliminat rivala FCSB în optimile Cupei, Dinamo nu a impresionat în campionat, în fața lui Sepsi, scrie Digisport.

La minus 3 grade și obosiți după efortul depus cu FCSB, „câinii” au remizat alb în etapa a 23-a, însă puteau lua 3 puncte dacă nu se opunea bara în minutul 85. „Câinii” au ratat prima șansă în minutul 8, când Bani a fost incomodat de săritura pe sub minge a lui Ștefănescu, iar apoi același Bani a tras peste poartă. Au fost singurele acțiuni cât de cât mai legate din prima repriză.

În partea secundă, șutul lui Nemec s-a dus exact pe direcția portarului, iar apoi Sepsi a avut prima șansă abia în minutul 57, prin Safranko. Tot Sepsi a presat și a mai ratat două șanse la câteva secunde distanță, iar în minutul 81, Aganovic s-a făcut de râs și a călcat pe minge într-o situație excelentă. Echipa lui Leo Grozavu a mai ratat o ocazie în minutul 81, însă în minutul 85, același Aganovic a fost aproape de autogol, după ce a deviat în bară și Dinamo – Sepsi s-a terminat 0-0. „Câinii” nu au mai câștigat de 3 etape, iar Sepsi are 4 remize la rând.