Coșmarul nu se mai termină pentru Dinamo. Sepsi le-a provocat „câinilor” a patra înfrângere la rând în campionat, în timp ce echipa lui Leo Grozavu a strâns 4 succese consecutive, scrie DIGISPORT.

La Sfântu Gheorghe, Dinamo a ratat prima șansă a meciului prin Sorescu, însă în minutul 8 gazdele au irosit o șansă uriașă.

Achahbar a deschis scorul pentru Sepsi în minutul 29, cu o superexecuție, iar câteva minute mai târziu Safranko a ratat două șansă imense în aceeași fază, când a nimerit și bara.

În prelungirile primei reprize, Petrila și Safranko l-au pus la încercare pe portarul lui Dinamo. În partea secundă, lovitura liberă a lui Camara a ocolit vinclul, însă tot cei de la Sepsi au fost mai periculoși, prin șutul lui Achahbar.

Spaniolul Borja Valle s-a făcut de râs și a pasat la adversarul său, Ștefănescu, însă acesta a tras la o palmă de poartă. În minutul 75, Golofca a primit și el o pasă de la adversar, iar portarul spaniol al lui Dinamo a respins greu.

Peste numai două minute, acxelași Golofca l-a servit perfect pe Istvan Fulop, care a stabilit scorul final cu o scăriță de efect, Sepsi – Dinamo 2-0. A fost al patrulea eșec consecutiv al echipăei lui Cosmin Contra și a patra victorie la rând a lui Sepsi.