Sepsi a părăsit preliminariile Conference League în turul 3, după ce a pierdut miercuri seară pe terenul lui Djurgardens, scor 1-3 (2-6 la general), scrie Digisport.

Meciul a avut parte de un început furtunos. După doar 8 minute, Sepsi a deschis scorul prin Matei, care a reușit să transforme o lovitură liberă. Avantajul formației lui Bergodi nu a durat decât trei minute. Finndell a restabilit egalitatea, după ce a primit o centrare perfectă pe jos.

Djurgardens – Sepsi 3-1. Asoro a reușit o dublă și în retur

Peste alte 12 minute, suedezii au reușit să treacă la conducere. Asoro a marcat în poarta lui Sepsi cu o lovitură de cap, venită în urma unui corner. Trupa lui Bergodi a avut o ocazie în minutul 39, dar Rondon nu a putut trimite mingea peste portarul advers.

Repriza a doua nu a produs prea multe ocazii mari de gol, dar suedezii au reușit să mai înscrie o dată. Același Osoro s-a aflat la finalizare, în minutul 71. Suedezul a marcat 4 goluri în dubla manșă contra lui Sepsi.

În urma acestui rezultat, Sepsi a rămas fără șanse de calificare în grupele Conference League și nu va avea parte de fotbal european în acest sezon.

Articolul precedentCUTREMUR în România, joi seară. Ce magnitudine a avut și unde s-a resimțit seismul
Articolul următorClaudiu Năsui, sarcastic la adresa BNR: „Înțelegeți de ce le trebuie angajat un astrolog?!”