FCSB n-a avut probleme cu Sepsi, deși s-a impus doar cu 1-0, în ultima etapă din sezonul regulat. Astfel, „roș-albaștrii” intră în play-off de pe locul 3, în timp ce covăsnenii așteaptă să rejoace meciul cu U Craiova 1948 pentru a vedea dacă prind play-off-ul, scrie DigiSport.

FCSB s-a instalat la conducerea jocului chiar din start, iar Radunovic și Compagno au ratat primele ocazii în minutele 5 și 6. Gafa lui Mark Tamas, care a pasat la adversar, a dus la deschiderea scorului în minutul 21. A reușit-o Octavian Popescu, din assist-ul lui Olaru. După două minute, Compagno a trecut din nou pe lângă gol. Apoi a ieșit la rampă Edjouma. Mai întâi a driblat frumos și a centrat în fața porții, iar apoi și-a încercat norocul cu un șut de la distanță.

Partea secundă a debutat ca și prima, cu FCSB în atac, iar lovitura de cap a lui Compagno a fost reținută de portar. Prima ocazie a lui Sepsi a venit abia în minutul 67, printr-un șut al lui Păun, deviat în corner.

Imediat a urmat diagonala lui Tudorie, care nu l-a putut surprinde pe Târnovanu. Astfel, FCSB – Sepsi s-a terminat 1-0, iar „roș-albaștrii” au încheiat sezonul regulat pe 3, în timp ce covăsnenii așteaptă să rejoace meciul cu U Craiova 1948 pentru a afla dacă prind play-off-ul.

Articolul precedentDezvăluiri explozive despre dosarul Petrom: Cine plătește pentru JAFUL național – Demersurile Dianei Șoșoacă
Articolul următorINS: Rata inflației a explodat din nou! Uleiul, cartofii și lactatele, în topul scumpirilor