Meciul dintre Sepsi OSK și Academica Clinceni, programat să fie jucat luni, de la ora 18:00, pe Stadionul Municipal Sfântu Gheorghe a fost suspendat din cauza ceții dense și va fi reprogramat.

Partida a început după o amânare de aproximativ 50 de minute din cauza ceții dense, și a fost întreruptă din nou în minutul 15 din cauza condițiilor meteo nefavorabile.

Cel mai probabil, meciul din etapa 20 a Ligii I de fotbal se va juca marți, iar partida va fi reluată din minutul 16.

Județele Covasna și Harghita s-au aflat toată ziua sub alertă Cod galben de vreme severă și ceață care determină scăderea vizibilităţii sub 200 m.

Atenționarea a fost prelungită până la ora 23:00.

Sepsi se află pe locul 11 în clasamentul Ligii 1 cu 3 victorii, 10 egaluri și 6 înfrângeri, având un total de 19 puncte, la egalitate cu Academica Clinceni, care are 4 victorii, 7 egaluri și 8 înfrângeri în acest campionat.