Chindia Târgoviște a reușit o victorie crucială pe terenul lui Sepsi, în etapa a 26-a. A câștigat cu 1-0 și s-a apropiat de play-off, în timp ce trupa lui Leo Grozavu a suferit primul eșec după 8 etape.

Târgoviștenii au avut o primă șansă în minutul 9, iar la cealaltă poartă, Achahbar nu a ajuns la o minge pe care scria gol.

Nici Petrila nu a reușit să înscrie până la pauză, însă în partea secundă, cei care au marcat au fost oamenii lui Emil Săndoi. Neguț a făcut ce a vrut cu Mitrea și l-a învins pe portar cu o scăriță.

Sepsi a ratat apoi prin Safranko, iar Fofana a irosit o șansă uriașă din câțiva metri. La fel a făcut-o și Neicuțescu, însă la cealaltă poartă, iar Sepsi – Chindia s-a terminat 0-1.

După acest succes, Chindia s-a apropiat foarte mult de locurile de play-off.