Sepsi s-a impus, la Ploiești, în fața celor de la Chindia, scor 1-2, după un meci pe care l-a controlat de la un cap la altul.

Chindia a început cu mult curaj meciul și a avut două ocazii mari de a marca, ambele prin Popa. După șutul din minutul 5, fostul vârf al lui Dinamo s-a trezit singur cu Niczuly, după o pasă a lui Neguț, dar nu a fost decis cum să reia și a fost deposedat.

Din acel moment, târgoviștenii s-au stins, în timp ce covăsnenii au ieșit a joc. Akhmatov a comis o imprudență și l-a faultat pe Păun, după care Rondon a marcat din pebalty.

Dâmbovițenii au reintrat în joc, grație golului marcat de puternicul Cooper, cu capul, din careu, chiar înainte de pauză, dar nu au profitat de șansă.

În partea a doua, cei de la Sepsi au revenit în avantaj, tot printr-un penalty, scos de Rondon. Ion Gheorghe a transformat și gruparea din Sfântu Gheorghe a obținut victoria.

Sursă: DIGISPORT