ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe a fost învinsă dramatic de Steaua Roşie Belgrad, cu scorul de 76-70, după două reprize de prelungiri, joi seara, în deplasare, într-un meci din Grupa C a competiţiei feminine de baschet EuroCup Women.

După un prim sfert slab, fosta campioană a României a recuperat pas cu pas şi a reuşit să egaleze, 53-53, cu 35 de secunde înainte de finalul timpului regulamentar, printr-un coş de trei puncte reuşit de Beatrix Meresz.

Sepsi-SIC a fost aproape de a obţine victoria în prelungiri, dar Madison Williams a egalat (63-63), când mai erau trei secunde din prima repriză de overtime. Steaua Roşie a dominat a doua repriză de prelungiri şi s-a impus cu 76-70.

Sepsi-SIC a pierdut toate cele trei meciuri jucate în grupă până acum.

Taya Robinson, cu 20 puncte, 8 recuperări, 5 pase decisive, a fost cea mai bună din echipa covăsneană, relatează Agerpres.

Sepsi-SIC va juca următorul meci pe teren propriu, cu AEO Proteas Voulas din Grecia, pe 30 octombrie.

Articolul precedentCEREREA CA UCRAINA SĂ FIE INVITATĂ DE ACUM SĂ ADERE LA NATO, RESPINSĂ DE GERMANIA