Sepsi și FCSB au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat luni seară, pe Arena Națională, scrie Realitatea Sportivă.

Prima ocazie importantă a ultimului meci din runda a șasea a avut loc în minutul 20. Cordea a avansat cu mingea la picior și i-a pasat lui Tănase, căpitanul roș-albaștrilor a șutat spre poartă, dar Niczuly a respins.

Sepsi a deschis scorul în minutul 36, prin Aganovic, din lovitură liberă. Cu patru minute înainte de pauză, la rândul lui, Florin Tănase a executat o lovitură liberă, dar mingea s-a dus mult peste poartă.

FCSB a restabilit egalitatea în minutul 58. Cordea a executat un corner, Cristea a recentrat, iar Tănase a marcat cu lovitură de cap.

Covăsnenii au primit un penalty, în minutul 66, în urma unei neglijențe a lui Ovidiu Popescu. Andrei Vlad a apărat însă, lovituea de pedeapsă executată de Mitrea.

Cu trei minute înainte de final, Andrei Vlad a avut o intervenție impecabilă la o minge șutată de Chunchukov.