Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a trecut foarte clar de CS Mioveni în optimile de finală ale Cupei României, după o victorie cu 5-0 în deplasare.

Sepsi OSK s-a deplasat la Mioveni pentru meciul din optimile de finală ale Cupei României la fotbal, unde a câştigat clar cu 5-0 şi s-a calificat în sferturile competiţiei.

Deşi Eugen Neagoe a început meciul cu mai multe rezerve, echipa din Sfântu Gheorghe a făcut un meci foarte bun, scorul la pauză fiind deja 4-0 pentru covăsneni prin golurile marcate de Daniel Prosser (4′), Florin Ştefan (13′), Marko Simonovski (25′) şi Bryan Nouvier (45′).

În a doua repriză, Sepsi n-a mai forţat în atac, dar cu toate astea a mai marcat o dată prin Adrian Rus (64′), care a stabilit scorul final: 5-0 pentru Sepsi OSK cu Mioveni.

Sepsi a început meciul cu Fejér – Drăghici, Rus, Ursu, Ştefan – Vasvari, Karnitski – Prosser, Dodoi, Nouvier – Simonovski.

Pentru Sepsi urmează meciul din etapa a 14-a din Liga 1, sâmbătă de la ora 18:00, pe teren propriu, cu Hermannstadt.

Articolul precedentBărbat mort la Sfântu Gheorghe după ce a fost agresat în plină stradă
Articolul următorTurneu de tenis pentru încheierea sezonului, în weekend, la Sfântu Gheorghe