O nouă victorie pentru echipa antrenată de Leo Grozavu. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe câștigă în deplasare meciul jucat împotriva Dinamo București, din etapa a 21-a a Ligii I de fotbal, scor final 1-2.

Scorul a fost deschis în minutul 61 de mijlocașul Dan Nistor (Dinamo), iar 15 minute mai târziu, Goran Karanovic egalează pentru Sepsi. A urmat un al doilea gol, marcat tot de atacantul sârb, la o distanță de doar 3 minute.

Sepsi rămâne pe locul 9, cu 25 de puncte, având 5 victorii, 10 egaluri și 6 înfrângeri, iar Dinamo pe locul 8 în clasamentul Ligii I, cu 28 de puncte.

Pentru echipa din Sfâmtu Gheorghe urmează partida cu formația antrenată de Viorel Moldovan, Chindia Târgoviște, care se joacă duminică, 22 decembrie, de la ora 17:00, pe Stadionul Municipal Sfântu Gheorghe.

Articolul precedentCNCD îi dă dreptate președintelui CJ Covasna pentru folosirea limbii maghiare în mediul online