Așa cum s-a întâmplat la ultimele dueluri dintre Viitorul și Sepsi, spectacolul nu a lipsit nici acum. în primul meci din etapa a 19-a. S-a terminat 3-3, cu două goluri din penalty și ultima reușită venită în prelungiri, scrie DIGISPORT.

Luckassen a prins un șut superb și la pauză era 2-1 pentru Viitorul. Nici bine nu a început repriza a doua, că Sepsi a și primit penalty, iar Mitrea a transformat. Spectacolul a continuat, iar portarul lui Sepsi a reținut șutul lui Ciobanu.

Sepsi a irosit apoi o șansă mare, când Safranko nu l-a putut învinge pe Cojocaru dintr-un metru. Finalul a fost unul nebun. Ely Fernandes nu a nimerit poarta, iar în minutul 82 Viitorul a primit penalty. Ciobanu a transformat de la punctul cu var, însă nu acesta avea să fie scorul final.

Sepsi a ratat o triplă ocazie în minutul 89, însă a dat lovitura în prelungiri, prin Safranko și Viitorul – Sepsi s-a terminat 3-3.