UTA Arad și Sepsi s-au întâlnit, în direct la Digi Sport 1, în etapa cu numărul 19 din Liga 1.

Trupa lui Cristiano Bergodi a practicat un joc mai spectaculos, la capătul căruia s-a impus cu 4-1.

Sepsi a câștigat meciul cu UTA Arad, după ce a fost echipa care a practicat un joc mai solid și spectaculos.

Cosmin Matei a deschis scorul în minutul 29 al meciului, din penalty, dar avantajul nu a ținut decât un minut. Otele a egalat la faza imediat următoare pentru UTA.

Meciul dintre cele două formații a intrat cu scorul de 1-1 la cabine.

Partea a doua a meciului a început din nou cu cei de la Sepsi în atac, iar Marius Ștefănescu a înscris în minutul 53.

Avantajul covăsnenilor a fost dublat de Alexandru Tudorie în minutul 64, ca în minutul 69 Aly Abeid să fie eliminat pentru un gest grosolan. L-a scuipat pe Aganovic.

Arădenii au încercat să înscrie și ei, însă nu au reușit acest lucru. Nicolae Păun a marcat pentru 4-1 în minutul 90+5 și a înschis astfel tabela de marcaj.

În urma rezultatului din această rundă, Sepsi a urcat pe poziția a șasea în Liga 1, cu 28 de puncte, în timp ce UTA Arad ocupă locul 14, cu 17 puncte.

Sursa: DigiSport

Articolul precedentSpitalul Județean din Sfântu Gheorghe, în finala „Romanian Healthcare Awards”
Articolul următorVIDEO Turiști rătăciți în Delta Dunării. Operațiune de salvare contracronometru