Astra și Sepsi au remizat la Giurgiu, scor 2-2, după ce oaspeții au egalat la ultima fază a meciului prin Safranko, scrie DigiSport.

Echipa lui Bogdan Andone a deschis scorul prin Valentin Gheorghe, care a înscris cu capul după o centrare a lui Bruno. Bucuria gazdelor a durat doar nouă minute. Bouhenna a egalat după o greșeală în defensiva gazdelor.

Tot Gheorghe a dus scorul la 2-1, în debutul reprizei secunde, după o acțiune personală. ”Eroul” Astrei nu a terminat meciul pe teren. A văzut două galbene în minutele 84 și 87 și a fost trmis mai devreme la cabine.

Sepsi a profitat de superioritatea numerică și a atacat în ultimele minute ale partidei. Safranko a marcat după ce a fost lăsat liber în careu la ultima fază a meciului. Meciul s-a terminat 2-2, iar cele două echipe rămân fără victorie în noul sezon.