În etapa a 9-a a play-out-ului Ligii I la fotbal, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins, pe propriul teren, pe Chindia Târgoviște, scor 2-0.

Gazdele au condus încă de la pauză, cu 1-0, după golul marcat de Karanovic, în minutul 43. Tot în prima repriză, fotbalistul celor de la Chindia, Ivancic, a fost eliminat, în minutul 34, după ce a primit cel de-al doilea cartonaș galben. Sepsi a dominat și repriza secundă, iar scorul final a fost stabilit în minutul 85, după golul lui Safranko.

În urma acestui succes, covăsnenii lui Leo Grozavu au urcat pe locul 9 în play-out, cu 27 de puncte, la cinci lungimi de locul de baraj, ocupat de Poli Iași. În etapa viitoare, Sepsi OSK va întâlni, în deplasare, pe Hermannstadt, pe 18 iulie.

Sursa: Realitatea de Covasna

Articolul precedent100% TU DECIZI! Clotilde Armand, conectată bine la banul public. A încasat milioane din paguba adusă de Bechtel
Articolul următorCHA CHA LITIX! Episodul 22. Cei mai puternici oameni din lume, în pericol