Sepsi OSK şi CFR Cluj s-au întâlnit miercuri seară pe Stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal.

Înaintea partidei, oficialii clubului gazdă le-au pregătit suporterilor o surpriză: un foc de artificii spectaculos pentru a sărbători calificarea istorică în playoff-ul campionatului.

Eugen Neagoe a făcut mai multe schimbări în primul 11 pentru acest meci, cea mai importantă fiind debutul lui Dylan Flores la Sepsi, după transferul de săptămâna trecută de la Poli Iaşi.

Sepsi a avut ocaziile mai mari în prima jumătate a meciului, însă niciuna dintre echipe nu a reuşit să înscrie, astfel că s-a intrat la vestiare la scorul de 0-0.

În a doua repriză Sepsi a continuat să domine uşor posesia, însă clujenii au reuşit să înscrie în minutul 60 prin Costache, care a profitat de o gafă a lui Rudol.

Sepsi putea să egaleze prin „veteranul” Hadnagy, aflat la primul meci după multe luni pe bancă. Fostul căpitan al lui Sepsi a reluat din foarfecă, spectaculos, o centrare de pe dreapta, însă şutul a fost respins în corner de portarul CFR-ului.

S-a terminat 1-0 pentru CFR Cluj, iar Sepsi părăseşte Cupa României în sferturile de finală.

Cele două echipe se vor întâlni din nou duminică, de la ora 20:00, la Cluj-Napoca, în ultima etapă a sezonului regulat.

Articolul precedentNouă restaurante din Sfântu Gheorghe, înscrise la Joia gurmanzilor
Articolul următorMai sunt câteva zile în care pot fi făcute propuneri pentru câştigătorii Galei Visit Covasna