Sepsi și Viitorul au remizat la Sfântu Gheorghe, 1-1, și rămân fără victorie în noul sezon al Ligii 1, scrie DigiSport.

Sepsi a avut prima ocazie prin Nouvier, în minutul 1, dar Cojocaru s-a opus. A venit și ocazia oaspeților prin Gabi Iancu, două minute mai târziu. Decarul Viitorului nu a nimerit spațiul porții din lovitură liberă.

Ciobanu a deschis scorul înainte de pauză, tot din lovitură liberă, ajutat și de devierea lui Fofana. Acesta i-a dedicat golul lui Aurelian Chițu, care se va opera și va lipsi o bună perioadă de pe gazon.

Luckassen a ratat trei ocazii imense în partea secundă. Mai întâi, din centrarea lui Iancu, iar apoi din centrarea lui Dussaut. Tot Iancu a lovit bara în minutul 65, din interiorul careului.

Sepsi a restabilit egalitatea prin Safranko. Acesta a reluat cu capul o centrare perfectă a lui Fulop și a stabilit scorul final: 1-1.