Sepsi OSK a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul jucat luni seară în deplasare la Botoşani cu Poli Iaşi. Este al 8-lea egal pentru echipa din Sfântu Gheorghe în cele 11 etape scurse din acest sezon al Ligii 1.

Ambele goluri ale partidei au venit în a doua repriză, prima oară Passaglia marcând pentru gazde în min.70, Răzvan Tincu egalând pentru Sepsi 10 minute mai târziu.

A fost un meci echilibrat, cu o posesie uşor în favoarea oaspeţilor, însă scorul pare unul corect având în vedere ocaziile avute de cele două formaţii.

În urma acestui scor, Sepsi se află pe locul 8 în Liga 1, la egalitate cu FCSB, şi are în continuare cea mai bună apărare din campionat, cu doar 7 goluri primite în 11 meciuri.

Sepsi OSK rămâne în acelaşi oraş, pentru că etapa viitoare joacă, vineri, chiar cu echipa din Botoşani în etapa a 12-a.