Sepsi OSK a fost învinsă pe teren propriu de Hermannstadt cu scorul de 3-1 în etapa a 14-a din Liga 1, prima a returului sezonului regulat.

Sepsi OSK şi Hermannstadt s-au întâlnit sâmbătă pe Stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe în prima etapă a returului sezonului regulat.

Din păcate pentru suporterii covăsneni, Sepsi a făcut o repriză secundă foarte slabă, şi a pierdut un meci pe care l-a condus la pauză cu 1-0.

Scorul a fost deschis de Tandia în min.42 cu un şut din afara careului, şi Sepsi a intrat la pauză în avantaj.

A doua repriză însă a început cum nu se poate mai prost pentru gazde, care s-au văzut egalate în secunda 8 printr-un şut de la distanţă al lui Dumitriu.

Oaspeţii au preluat conducerea în min.57 când Tsoumou a profitat de o gafă uriaşă a lui Niczuly şi a înscris pentru 2-1.

Dâlbea a făcut 3-1 în min.69 dintr-un penalty obţinut de Dumitriu, care a fost faultat în careu de Viera.

Tabela n-a mai suferit modificări până la finalul partidei, astfel că Sepsi pierde a cincea partidă din acest sezon de Liga 1 şi ratează şansa să urce din nou în locurile de playoff.

Pentru Sepsi urmează deplasarea la Craiova pentru meciul cu Universitatea de vineri, 9 noiembrie.

Articolul precedentFraudă cu fonduri europene! Primarul comunei Belin, trimis în judecată
Articolul următor160 de liceeni din județul Covasna, pe lista beneficiarilor programului „Bani de liceu”