Sepsi Sfântu Gheorghe nu a reușit să obțină decât o remiză pe teren propriu contra celor de la Chindia Târgoviște, 0-0, în cadrul unui meci din cadrul etapei cu numărul 17 a Ligii 1, scrie Digisport.

Echipa lui Emil Săndoi a reușit să creeze prima ocazie a meciului după șapte minute de joc, printr-o lovitură liberă, dar execuția lui Celea a fost reținută cu ușurință de Niczuly.

Gazdele au dat replica în minutul 24 prin lovitura de cap a lui Păun, scoasă în corner de Căbuz.

În repriza a doua, Sepsi a încercat din greu să desfacă apărarea băieților lui Emil Săndoi, dar în zadar. Mitrea a tras peste poartă din lovitură liberă în minutul 63 și nici Ashkovski nu a prins cadrul porții în minutul 83.

Cea mai mare ocazie a venit în ultimul minut al meciului, când Achahbar nu a putut învinge portarul advers cu capul din doar câțiva metri, astfel că partida s-a încheiat fără ca tabela de scor să fie modificată.

În urma acestui rezultat, Sepsi rămâne pe locul 11 în campionat, cu 18 puncte. De partea cealaltă, Chindia se poziționează chiar deasupra, pe 10, cu o lungime în plus.

Articolul precedentSHAKY, firma de confecții și blănuri de lux, etalon al eleganței pe piața din România. Colecții noi care îmbracă bunul gust
Articolul următorBilanț coronavirus 28 noiembrie: 1.377 cazuri noi și 106 decese dintre care 19 anterioare