În total 18 pelicule îi aștepată pe cinefili, 3 dintre ele premiate la Gala Oscar 2019, printre ele numărându-se și Bohemian Rhapsody care a câștigat cele mai multe trofee – patru la număr, pentru „cel mai bun actor în rol principal”, „cel mai bun montaj”, „cel mai bun montaj de sunet”, și „cel mai bun mixaj de sunet”; dar și filmul Green Book, care a câștigat Globul de Aur pentru cel mai bun film de comedie și 3 premii Oscar pentru „cel mai bun film”, „ cel mai bun actor în rol secundar”, și „ cel mai bun scenariu original”.

Programul complet:

Vineri (8 Martie)

16:30 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

16:30 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj român, AG

18:30 – Captain Marvel (SUA, acţiune, aventuri, 128 min., 2019) – 3D, subtitrat român, AP-12

18:30 – Capharnaum Haos și speranță (Liban, SUA, dramă, 121 min., 2019) – subtitrare maghiar, AP-12

21:00 – Green Book: O prietenie pe viață (SUA, biografic, dramă, 130 min., 2018) – subtitrare român, AP-12

21:00 – X–Scos din sistem (Ungaria, thriller, 114 min., 2018) – subtitrare român, N-15

Sâmbătă (9 Martie)

11:00 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

11:00 – Coconut, micul dragon – Aventuri în junglă – (Germania, animaţie, familie, fantastic, 80 min., 2018) – dublaj român, AG

16:00 – Captain Marvel (SUA, acţiune, aventuri, 128 min., 2019) – 3D, subtitrat român, AP-12

16:30 – Familia de-a gata (SUA, comedie, familie, 119 min., 2018) – dublaj maghiar, AP-12

18:30 – Bohemian Rhapsody (Marea Britanie, SUA, biographic, dramă, musical, 134 min., 2018) – subtitrare română, AP-12

18:45 – Favorita (Irlanda, Marea Britanie, SUA, istoric, 120 min., 2018) – subtitrare român, N-15

21:00 – Toată lumea știe (Spania, Franța, Italia, dramă, 132 min., 2018) – subtitrare maghiar, AP-12

21:00 – Ce–și doresc bărbații (SUA, comedie, romantic, 117 min., 2019) – subtitrare român, N-15

Duminică (10 Martie)

11:00 – Coconut, micul dragon – Aventuri în junglă – (Germania, animaţie, familie, fantastic, 80 min., 2018) – dublaj maghiar, AG

11:00 – Harvie și muzeul fermecat (Cehia, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj român, AG

16:00 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

16:30 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj român, AG

18:00 – Green Book: O prietenie pe viață (SUA, biografic, dramă, 130 min., 2018) – subtitrare român, AP-12

18:30 – X–Scos din sistem (Ungaria, thriller, 114 min., 2018) – subtitrare român, N-15

20:30 – S-a născut o stea (SUA, musical, dramă, 135 min., 2018) – subtitrare română, AP-12

20:45 – Favorita (Irlanda, Marea Britanie, SUA, istoric, 120 min., 2018) – subtitrare român, N-15

Marți (12 Martie)

16:30 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

16:30 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj român, AG

18:30 – Distanța dintre mine și mine (România, documentar, 89 min., 2018) – subtitrare român, AG

18:30 – A doua șansă (SUA, comedie, 103 min., 2018) – dublaj maghiar, AP-12

20:15 – Toată lumea știe (Spania, Franța, Italia, dramă, 132 min., 2018) – subtitrare român, AP-12

20:30 – Captain Marvel (SUA, acţiune, aventuri, 128 min., 2019) – 3D, subtitrat român, AP-12

Miercuri (13 Martie)

16:45 – Asterix: Secretul poțiunii magice (Franța, animație, familie, 85 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

16:45 – X–Scos din sistem (Ungaria, thriller, 114 min., 2018) – subtitrare român, N-15

18:30 – Green Book: O prietenie pe viață (SUA, biografic, dramă, 130 min., 2018) – subtitrare român, AP-12

19:00 – Nu mă atinge-mă (România, dramă, 125 min., 2018) – subtitrare român, IM-18

21:00 – Ce–și doresc bărbații (SUA, comedie, romantic, 117 min., 2019) – subtitrare român, N-15

Joi (14 Martie)

16:30 – Harvie și muzeul fermecat (Cehia, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj român, AG

16:45 – Coconut, micul dragon – Aventuri în junglă – (Germania, animaţie, familie, fantastic, 80 min., 2018) – dublaj maghiar, AG

18:30 – Ucide-i cu sânge rece (Marea Britanie, acțiune, drama, thriller, 118 min., 2019) – dublaj maghiar, N-15

18:30 – Capharnaum -Haos și speranță (Liban, SUA, dramă, 121 min., 2019) – subtitrare maghiar, AP-12

20:30 – Captain Marvel (SUA, acţiune, aventuri, 128 min., 2019) – 3D, subtitrat român, AP-12

20:45 – Favorita (Irlanda, Marea Britanie, SUA, istoric, 120 min., 2018) – subtitrare român, N-15