În această după-amiază, la Sfântu Gheorghe, campioana CFR Cluj s-a impus cu 1-0, după golul marcat de Debeljuh, în minutul 72. Sepsi a evoluat în inferioritate numerică din minutul 49, când a fost eliminat Bouhenna.

În a doua repriză, partida a fost întreruptă mai multe minute, după ce Florin Ștefan (24 de ani) a fost scos cu ambulanța de pe teren, după o ciocnire violentă cu portarul Roland Niczuly. Lovit din spate de Niczuly, care a ieșit să boxeze un balon, Ștefan a rămas întins pe gazon și a început să urle de durere. Ovidiu Hațegan a oprit meciul și a cerut intervenția ambulanței. Ștefan a fost preluat de medici și dus de urgență la spital. Din primele informații, se pare că Florin Ștefan s-a ales cu o mână ruptă în urma ciocnirii cu Nicuzly. Cinci minute a fost oprit jocul din cauza accidentării lui Ștefan.

Sursă: DIGISPORT