Sepsi OSK s-a impus la Giurgiu, în fața Chindiei Târgoviște, scor 2-1, în etapa a 11-a din Liga 1, scrie DIGISPORT.

Gazdele au condus la pauză, dar oaspeții au întors scorul grație golurilor marcate în minutele 69 și 77.

Chindia a deschis scorul prin Denis Dumitraşcu (38), după o greşeală a lui Răzvan Tincu. Sepsi OSK a egalat în min. 69, prin croatul Adnan Aganovic, cu un şut din marginea careului. Golul victoriei echipei oaspete a fost reuşit de olandezul de origine marocană Anass Achahbar (77), cu un şut de la 22-23 de metri. Ambele goluri ale covăsnenilor s-au marcat din zona centrală a defensivei gazdelor.

Chindia a suferit a treia sa înfrângere din ultimele patru etape (are o singură victorie, cu Universitatea, la Craiova). Sepsi OSK a reuşit a treia sa victorie în deplasare în acest campionat.